Răspuns :
Răspuns:
3600
Explicație pas cu pas:
O ora.... 60 minute
1 minut..... 60 sec
Deci 60*60=3600 sec
Răspuns:
Explicație pas cu pas:
~ O oră are 60 de minute. ~
\ Un minut are 60 de secunde. \
》 o oră = 60 m × 60 s = 3600 s
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau nevoie de ajutor, vă rugăm să ne contactați cu încredere. Așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați în lista dumneavoastră de favorite!