👤

Distanța de 20 hectometri este parcursă de un mobil cu viteza de 2 m pe minut. Calculați timpul necesar deplasări. (În milisecunde) VA ROG REPEDE

Răspuns :

Răspuns:

t=60.000.000 milisecunde

Explicație:

d=20 hectometri=2000 m

v=2m/min.

V=d/t=>

t=v/d

t=2000m/2m/min

t=1000min.=60.000s

t=60.000.000 milisecunde

Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Fizică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau nevoie de ajutor, vă rugăm să ne contactați cu încredere. Așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați în lista dumneavoastră de favorite!


En Studentsy: Alte intrebari