Răspuns:Kt =600000 lei
Kcirc=20%*Kt=Kcirc=20%*600000=
Kcirc=120000 lei
Kt=Kf+Kcirc=600000-120000=Kf=480000lei
Ta=47/12=Ta=4 ani
A=Kf/Ta=A=480000/4=120000
Kcons=120000+120000=240000
Explicație:
A=amortizare
Kf=capitsl fix
Kt=capital tehnic
Kcirc=capital circulant
Kcons =capital consumat
Sper sa înțelegi!Spor