👤

compuneti o problema dupa exercitiul (A+B):C=

Răspuns :

Răspuns:

Un Kilogram de caise costa 30 lei si un kilogram de mere costa 20 lei. Cat costa un kilogram de prune daca este de doua ori mai mic decât suma caiselor si merelor în total. (20+30):2=

50:2=25

Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau nevoie de ajutor, vă rugăm să ne contactați cu încredere. Așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați în lista dumneavoastră de favorite!


En Studentsy: Alte intrebari