👤

Aflați masele m1 si m2 de apă aflate la temperaturile;
T1=292K

T2=373K

m=300Kg

T=313K

m1= ?

m2 ?


Răspuns :

Explicație:

m1=308KG

m2=T2=373KG

300-292=8

300+8=308

373-300=73

300+73=373

m. 2. =373

Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Fizică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau nevoie de ajutor, vă rugăm să ne contactați cu încredere. Așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați în lista dumneavoastră de favorite!


En Studentsy: Alte intrebari