Un biciclist se deplasează cu viteza de 5 km/s timp de 2h . Ce distanță a parcurs biciclistul ? Vă rog repede! {3)Ex}

Răspuns: d=36km
Explicație:
5m/s=18 km/h
d=V*t => d=18*2 => d=36km