Răspuns :
Răspuns:
Un singur muncitor ar efectua lucrarea in 30 zile.
5 muncitori o vor termina de 5 ori mai repede adică în 6 zile (30:5=6 zile)
SPER CA TE-AM AJUTAT!
3 m ......... 10 zile
5 m ......... x zile
_________________
x=10×3:5=30:5=6 zile
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau nevoie de ajutor, vă rugăm să ne contactați cu încredere. Așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați în lista dumneavoastră de favorite!