Răspuns :
Explicație pas cu pas:
12kg.............396
7kg................x lei
x=396×7supra 12=231lei
Răspuns:
12kg p............ 396lei
1kg p............... 396:12=33lei
7kg p.............. 7x33=231lei
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau nevoie de ajutor, vă rugăm să ne contactați cu încredere. Așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați în lista dumneavoastră de favorite!