Pentru 2 kg mere,3 kg de pere si 5 kg de gutui s-a platit 43 de lei pentru 3 kg de mere ,5 kg de pere ,2 kg de gutui s- a platit 39 lei. Cat coste un kg de mere,unul de pere si unyl de gutui ,daca pentru 5 kg de nere, 2 kg de pere si 3 kg de gutui s-au pkatit 38 lei?
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau nevoie de ajutor, vă rugăm să ne contactați cu încredere. Așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați în lista dumneavoastră de favorite!