245 g md g m g n g
KClO3 + 6HCl --> KCl + 3H2O + 3Cl2
122,5 6x36,5 74,5 3x18
=> md = 245x6x36,5/122,5 = 438 g HCl
stim ca c% = 36,5% si ca c% = mdx100/ms
=> ms = mdx100/c%
= 438x100/36,5 = 1200 g sol. HCl
m.apa.sol.HCl = ms-md = 762 g apa
=> m = 245x74,5/122,5 = 149 g KCl format
=> n = 245x3x18/122,5 = 108 g apa nou formata
ms.KCl = m + m.apa.sol.HCl + n
= 149 + 762 + 108 = 1019 g sol. KCl
=> c%.KCl = mx100/ms
= 149x100/1019 = 14,62%