puteți să mă ajutati?

Volumul marului=0.9-0.7=0.2dm^3
Densitatea ro=m/volum
Ro=0.2/(0.2×10^-3)=1000kg/m^3
Unde masa de 200g = 0.2kg
Raspuns: ro=1000kg/m^3