👤

calculați timpul sosirii unui mobil ce parcurge distanta de 300 km cu viteza de 60 km pe h(oră) știind ca a plecat la ora 10:00


Răspuns :

Răspuns:

300:60=30:6=5

300km au fost parcursi in 5 ore

10h+5h=15h

timpul sosirii mobilului este ora 15:00

sper ca te-am ajutat!

Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Fizică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau nevoie de ajutor, vă rugăm să ne contactați cu încredere. Așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați în lista dumneavoastră de favorite!


En Studentsy: Alte intrebari