👤

O mașină trece prin dreptul bornei kilometrice 110 km la ora 13h 20min și ajunge în dreptul bornei kilometrice 146km la ora 13h și 50min
1.Calculeaza durata miscarii
2.Calculeaza distanta parcursa!!
Va roog ajutați-mă!! ​


Răspuns :

Distanta  = 146 km -110 km = 36 km

Durata = 13h 50min - 13h 20min = 30 min

Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Fizică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau nevoie de ajutor, vă rugăm să ne contactați cu încredere. Așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați în lista dumneavoastră de favorite!


En Studentsy: Alte intrebari