Explicați-mi vă rog cum se rezolvă

Exista formula de calcul (vezi manual)
E1/E2 = N1/N2=k
E1=220V, N1=1000, E2=1100V. Iar k este raportul (coeficientul) de transformare.
De aici calculezi N2 si k