va roggggg ajutati-ma!

Răspuns:
c=25%
Explicație pas cu pas:
ms=240 g
md=60 g
[tex]c=\frac{md}{ms} *100\\c=\frac{60}{240}*100\\ c=\frac{1}{4}*100\\ c=25%[/tex]