Cantitate=1200 bucati
Cost variabil =70%din costul total
Cost total =18000 um
Rata profitului la cost =10%
Sa se calculeze
a) costul variabil
b) prețul unitar
c) prețul de vânzare
d) veniturile firmei
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Studii sociale. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau nevoie de ajutor, vă rugăm să ne contactați cu încredere. Așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați în lista dumneavoastră de favorite!