m teoretica de CH2O=60 : randament=100kg ceea ce inseana 3,33kmoli de CH2O care se obtin din 3,33kmoli de O2, deci Vaer =5x VO2= 5x 3,33x 22,4=373,33m3 aer.
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Chimie. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau nevoie de ajutor, vă rugăm să ne contactați cu încredere. Așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați în lista dumneavoastră de favorite!