👤

0,3 minute în secunde și sa îmi explicați va rog, 20 de puncte și coroana pls​

Răspuns :

Răspuns:

Explicație:

1 min = 60 sec  

0,3 min = 3/10 min = 3/10 × 60 sec = 180 sec/10 = 18 sec

Răspuns:

0,3 minute = 18 secunde

Explicație:

1 minut=60 secunde

3/10=18 secunde

Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Fizică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau nevoie de ajutor, vă rugăm să ne contactați cu încredere. Așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați în lista dumneavoastră de favorite!


En Studentsy: Alte intrebari