Buna vreau si eu rezolvare la problema 8.Va rooog

Răspuns:
v1 = 7,5 m/s
v2=5 m/s
v3=10 m/s
c) d=2700m
Explicație:
1. Nu sunt sigur dacă la punctul c este asa. 2. Te rog frumos să-mi pui pe urma coroana dacă nu te deranjez. 3. Graficul il faci mai mic ca eu prea mare l-am făcut.
Succes