👤



Mihai trebuia sa ajunga la scoala la ora 10:30.Din cauza traficului intens,el a intarziat 42 minute. La ce ora a ajuns Mihai la scoala ?


Răspuns :

Răspuns:

la 11:12 ajunge mihai la școala

Răspuns:

Trebuie sa ajunga la 11:12 pentru ca 10:30+30min. =11:00

42-30=12

11:00+12min.=11:12

Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau nevoie de ajutor, vă rugăm să ne contactați cu încredere. Așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați în lista dumneavoastră de favorite!


En Studentsy: Alte intrebari