👤

Un cetățean pleacă din gara la ora 21h 7min 36sec și ajunge la destinație la ora 2h 34min 12sec.
Cat timp a durat călătoria sa?


Răspuns :

t1=21h 7 min 36 sec
t2=2h 34 min 12 sec =26 h 34 min 12 sec
t3=t2-t1 = 26h 33 min 72 sec- 21h 7 min 36 sec=5h 26 min 36 sec
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Fizică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau nevoie de ajutor, vă rugăm să ne contactați cu încredere. Așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați în lista dumneavoastră de favorite!


En Studentsy: Alte intrebari