un croissant costa cu 4 lei mai putin decat o minge de volei, iar o minge costa cat 5 croissante.alice isi cumpara 2 croissante si o minge. cati lei costa cumparaturile? Pls
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau nevoie de ajutor, vă rugăm să ne contactați cu încredere. Așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați în lista dumneavoastră de favorite!