👤

Afla cat costa o paine si cat costa o conserva, daca:
4 paini si 3 conserve costa 24 lei
2 paini si 4 conserve costa 22 lei


Răspuns :

Ai rezolvarea în atașament .

Vezi imaginea MARANDRADA

Răspuns:

4 pâini --- 3 conserve -- 24 lei

2 paini--- 4 conserve -- 22 lei

2 paini--- 1 conserva -- 2 lei

Explicație pas cu pas:

Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau nevoie de ajutor, vă rugăm să ne contactați cu încredere. Așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați în lista dumneavoastră de favorite!


En Studentsy: Alte intrebari