👤

pentru 9,5 metri de panza s-au platit 57 lei. cat costa 12,25 metri de panza ?


Răspuns :

Răspuns:

Explicație pas cu pas:

Vezi imaginea CLAUDIA903

57:9,5=6 lei ( costa 1 m pânză )

6×12,25=73,5 lei ( costă 12,25 m pânză )

Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau nevoie de ajutor, vă rugăm să ne contactați cu încredere. Așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați în lista dumneavoastră de favorite!


En Studentsy: Alte intrebari