Răspuns :
Răspuns:
Explicație pas cu pas:
1/4 h = 60/4 min = 15 min = 15 x 60 sec = 900 sec.
Timpii sunt egali.
Răspuns: in fiecare din cele trei zile drumul sau a avut aceeasi durata
Explicație pas cu pas:
in prima zi a avut nevoie de t1 = 1/4 ore = 3600 s x 1/4 = 900 s
in a doua zi a consumat t2 = 15 minute = 15 x 60 = 900 s
in a treia zi a parcurs drumul in t3 = 900 s
t1 = t2 = t3 = 900 s = 15 min = 1/4 ore
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau nevoie de ajutor, vă rugăm să ne contactați cu încredere. Așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați în lista dumneavoastră de favorite!