👤

Intr-o clasa sunt 16 elevi.

Sile este intre Yanis si Andreeala catalog,daca ce doi copii lipsesc care este provabilitatea sa il asculte pe Sile?
Va rog, dau corana primului raspuns,sapundeti va implor,imi trebuie


Răspuns :

Răspuns:

7%

Explicație pas cu pas:

16 - 2 = 14 copii ramasi in clasa

x/100 = 1/14

=> x = 100/14

=> x = 7%

Cred ca acesta este raspunsul si ca te-am ajutat. Succes!

Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau nevoie de ajutor, vă rugăm să ne contactați cu încredere. Așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați în lista dumneavoastră de favorite!


En Studentsy: Alte intrebari