Răspuns :
3×2=6 lei ( costă merele intr-o săptămână )
6×2=12 lei ( costă merele in 2 săptămâni )
5×2=10 lei ( costă portocalele intr-o săptămână )
10×2=20 lei ( costă portocalele in 2 saptamani )
12+20=32 lei ( costa fructele in 2 săptămâni )
2×3=6roni merele
2×5=10roni portocalele
10+6=16 roni o saptamana
16×2=32roni in doua saptamani
Raspuns :32 roni in doua săptămâni
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Limba română. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau nevoie de ajutor, vă rugăm să ne contactați cu încredere. Așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați în lista dumneavoastră de favorite!