👤

Un Bmw consuma in medie 14 litri de benzina la 100 km , iar o DACIA LODGY consuma in medie 5 litri la 100km.Cat a consumat fiecare masina dupa ce au parcurs 700 km? Dar 1200km

Răspuns :

Dupa: 700km

BMW=14x7=98(litri)

Dacia=5x7=35(litri)

Dupa:1200km

BMW=14x12=168(litri)

Dacia=5x12=60(litri)

Sper ca te am ajutat.
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau nevoie de ajutor, vă rugăm să ne contactați cu încredere. Așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați în lista dumneavoastră de favorite!


En Studentsy: Alte intrebari