Răspuns :
5 vile.......375,5 m
7 vile.....x
x= (375,5 • 7)/5
x= 2628,5/5
x= 525,7 m²
Răspuns:
Explicație pas cu pas:
Mai intai trebuie sa aflam cati metri a ocupat construind o vilă
375,5:5=75,1
Apoi înmulțim 75,1 cu 7
75,1 ori 7=525,7
Sper ca te-am ajutat!Succes!
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau nevoie de ajutor, vă rugăm să ne contactați cu încredere. Așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați în lista dumneavoastră de favorite!