va rog cine poate sa ma ajute este urgent

densitate=masa/volum
masa=densitate × volum
masa=550g/dm(cub) × 200 cm(cub)
m= 550000 kg/cm(cub) × 200 cm cub
(se simplifică cm cu cm)=550000 kg×200 (se simplifică 2 de 0)=11000 kg