👤

aria unui trapez cu lungimea liniei mijlocii și lungimea înălțimii de 3 cm
[tex]4 \sqrt{2} cm[/tex]


Răspuns :

Răspuns:

A= l.m×h=4√2×3=12√2 cm²

Explicație pas cu pas:

a = I.m*h=4√2*3=12√2 cm²
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau nevoie de ajutor, vă rugăm să ne contactați cu încredere. Așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați în lista dumneavoastră de favorite!


En Studentsy: Alte intrebari