Va rog ex 36 ,plzzzzz

m=6*masa vasului gol => masa vasului gol = 172,8:6=28.8kg
desnsitatea = volum : m=10,416 m*m*m /litri
m lichidului = m-masa vasului gol = 172.8-28.8=144 kg