Va rog sa ma ajutati dau coroana

Transformi unitatile in SI, t1= 25 min=1500
Distanta parcursa in acest timp este d=v1•t1=30•1500=45000 m=45 km
Celalalt corp parcurge aceasta distanta in timpul t2,t2=d/v2=45000/20=2250 s=37,5 min