👤

din punctul o porneste un mobil cu viteza initiala v0=2m/s in miscare uniform accelerata de-al lungul axei OX.Dupa un timp tau =60s mobilul ajunge in punctul ADistanta OA=300mCalculati acceleratia mobilului pe distanta OA si viteza mobilului in punctul A

Răspuns :

te poti folosi de mai multe ecuatii pentru a determina cele necesare...studiaza mai mult ecuatia lui Galilei..

Vezi imaginea COCOLINO4562
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Fizică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau nevoie de ajutor, vă rugăm să ne contactați cu încredere. Așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați în lista dumneavoastră de favorite!


En Studentsy: Alte intrebari