👤

intr.o urnasunt bile negre si rosii.probabilitatea ca extragand la intamplare o bila,aceasta sa fie neagra este de 45 la suta.care este probabilitatea de a extrage o bila rosie

Răspuns :

100-45=55
P(bila rosie)=55%
nu sunt sigura ca e corect dar eu asa cred... sper ca te am ajutat

Răspuns

100%-45%=55%

Explicație pas cu pas:


Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau nevoie de ajutor, vă rugăm să ne contactați cu încredere. Așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați în lista dumneavoastră de favorite!


En Studentsy: Alte intrebari