Vă rog frumos să mă ajutați! Subpunctul c)!

a=Δv/Δt=4/2=2 m/s²
v2=a*Δt2=2(6-2)=2*4=8 m/s
v3=aΔt3=2(8-2)=2*6=12 m/s
v4=aΔt4=2(8-6)=2*2=4 m/s
v5=aΔv5=2(8-0)=2*8=16 m/s