Vă rog din tot sufletul problema de FIZICĂ din imagine! Am mare nevoie.

sina=h/l=1/10=0,1
F=Gt+Ff=Gsina+Ff=2000/10+50=200+50=250 N
F=250 N
η=Lu/Lc
Lu=Gh=2000•1=2000 J
Lc=(Gt+Ff)h/sina=250/1/10=2500 J
η=Lu/Lc=2000/2500=0,8=80%
η=80%