👤

Dacă 6 kg de mere costă 18 RON 15 kilograme de mere vor costa X lei

Răspuns :

Răspuns:

Explicație pas cu pas:

6 kg....................18 RON

1 kg.....................18 : 6 = 3 RON

15 kg....................15 x 3 = 45 RON

Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau nevoie de ajutor, vă rugăm să ne contactați cu încredere. Așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați în lista dumneavoastră de favorite!


En Studentsy: Alte intrebari