👤

13 Un spectacol se desfăşoară în două părţi, de câte 60 de minute
fiecare, cu o pauză de 20 de minute. Spectacolul a început la ora
18:30. La ce oră se va termina?


Răspuns :

Răspuns:

20:30

Explicație pas cu pas:

Spectacolul se desfăşoară în două părţi, de câte 60 de minute=> spectacolul dureaza 60×2=120

120 min= 2h

18:30+2:00=20:30

SPOR LA ÎNVĂȚAT!

anna