👤

Dintr-o sticlă cu sirop de o jumătate de litru,fiecare din cei trei a consumat cîte 100 ml.cîti mililitri de sirop au rămas în sticlă?

Răspuns :

Răspuns:

Explicație pas cu jumatate de litru =500 ml
500ml -100x3= 500-300=200 ml

Răspuns:

s au consumat

100*3=300 ml

inițial în sticla

500 ml

rest

500 ml -300ml=200 ml

Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau nevoie de ajutor, vă rugăm să ne contactați cu încredere. Așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați în lista dumneavoastră de favorite!


En Studentsy: Alte intrebari