Răspuns :
Răspuns:
MH2CO3=2×1+12+3×16=62g/mol
MCuSO4=64+32+4×16=160g/mol
MNaOH =23+16+1=40g/mol
MAgNO3 =108+14+3×16=170g/mol
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Chimie. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau nevoie de ajutor, vă rugăm să ne contactați cu încredere. Așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați în lista dumneavoastră de favorite!