un punct material cu masa m=2kg care se misca rectiliniu are viteza initiala v0=3m/s. o forta F=6N actioneaza asupra punctului material pe directia miscarii timp de 3s. sa se afle viteza finala.​
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Fizică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau nevoie de ajutor, vă rugăm să ne contactați cu încredere. Așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați în lista dumneavoastră de favorite!