👤

7 kg de mere 3 kg de pere costa 43 de lei
5 kg de mere 2 kg de pere costa 30 de lei
Cat costa 1 kg de mere ? Dar 1 kg de pere ?
diferenta a doua nr.este 64218 iar raportul dintre ele este 2/6.care sunt nr.


Răspuns :

Ți-am atașat poză cu rezolvarea

Vezi imaginea NICO790
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau nevoie de ajutor, vă rugăm să ne contactați cu încredere. Așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați în lista dumneavoastră de favorite!


En Studentsy: Alte intrebari