👤

ce greutate are un corp volumul de un cm si desitatea 0,6 g pe cm cub

DAU COROANĂ ​


Răspuns :

Răspuns:

Explicație pas cu pas:

G=m*g

g =10  N/kg aproximativ

densitate*volum=m

1 cm*0,6=0,6 g=0,0006 Kg

G=0,0006 kg* 10 N/kg=0,006 N