👤

re obiect i afla! La o grădiniță, s-au cumpărat 3 mingi şi 4 maşinuţe, pentru care s-a plătit 146 de lei. După un timp, s-au mai cumpărat la acelaşi preţ 3 mingi şi 7 maşinuţe, în valoare de 224 de lei. Cât costă o maşinuţă? Dar o minge?​
Prin metoda comparatiei


Răspuns :

Răspuns:

Monica are 2 luni îmi dai 2 lei sauvr un Teddy ce zici pup

Explicație pas cu pas:

smrjsjfndnskdn xidjdjekskelesk dkfjrksfjdyks. dgjsfkdbg dkgegot rtr. un caca in mana te ey y

Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau nevoie de ajutor, vă rugăm să ne contactați cu încredere. Așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați în lista dumneavoastră de favorite!


En Studentsy: Alte intrebari