corina cumpara 4 linguri,5 furculite și 6 lingurite, pentru care plateste 91 lei. daca ar cumpara 6 linguri, 3 furculite și 8 lingurite ar plati 101 lei. stiind ca o lingura este de 2ori mai scumpă decât o linguriță află cat costa fiecare
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau nevoie de ajutor, vă rugăm să ne contactați cu încredere. Așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați în lista dumneavoastră de favorite!