👤

Pentru doi pepeni care cantaresc impreuna 34 kg, mama a platit 68


Răspuns :

Cel mai probabil întrebarea ta era: Cat costa un kg de pepeni.

Rezolvare:

Cat costa un kg de pepeni?

68:34=2

Rezultat : un kg de pepeni costa 2 lei

Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau nevoie de ajutor, vă rugăm să ne contactați cu încredere. Așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați în lista dumneavoastră de favorite!


En Studentsy: Alte intrebari