👤

Un grup format din mai mulți elevi vrea să cumpere un obiect. Dacă fiecare elev din grup ar contribui cu cate 35 de lei, atunci ar mai fi necesari 75 de lei, iar dacă fiecare elev din grup ar contribui cu câte 45 de lei mai rămâne 15 lei după cumpărarea obiectului respectiv. a) Determină numărul elevilor din grup. b) Află cât costă obiectul.
Va rog frumos!!! dau coroana + 60 de puncte​