Răspuns :
4 kg de lămâi = 24 lei =>
1 kg de lămâi = 24: 4
1 kg de lămâi = 6 lei
Răspuns:
8kg mere .......................24lei
4kg lamai ......................24 lei
1kg lamai ..............….……? lei
_______________________
1 kg lamai = 24:4
=6 lei
verificare::6×4=24 lei
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau nevoie de ajutor, vă rugăm să ne contactați cu încredere. Așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați în lista dumneavoastră de favorite!