a)Numeşte prețul fiecărui produs. Calculează costul total.
b) Cum ai putea achita cumpărătura?
4 lei laurt, 15 lei orez,3 lei pîine,5 lei înghețata.
c) Ce afli calculând:
15 lei-5lei=_lei
3lei+3lei=_lei?
